Technology

Wywiad z księciem Harrym a także Meghan Markle

19.03.2021, 16:57 0 komentarzy
Wywiad z księciem Harrym a także Meghan Markle

W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o godzinie 20 odbył się wywiad znanej prezenterki Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko stało się bardzo głośno i bezustannie jest to jeden z wiodących tematów w otoczeniu różnorodnych tabloidów. Po odejściu pary z rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA to był 1 połączony wywiad księcia Harry'ego i Meghan. W rozmowie z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Ponadto, według upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym starciu w rodzinie królewskiej są raczej po stronie królowej Elżbiety II oraz pozostałych członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Lecz nie można ukryć, iż poparcie jest bardzo odmienne, w zależności od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie tabloidy podkreślają, że w przypadku gdy Harry i Meghan zapragnęliby kiedyś wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili nieodwracalnie swoją możliwość. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para królewska poruszyła również problem myśli samobójczych Meghan a także tego, że książe nie zaobserwował wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam twierdzi.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się szukaniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili 4 ekspertów interpretujących w publikatorach kwestie rodziny królewskiej na analizę wywiadu 2 dni przed emisją. Doświadczeni eksperci, w tym dawny prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, omówili cały wywiad, zarzucając jednocześnie Oprah subiektywizm a z kolei Markle używanie ostrego oraz bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym oraz Meghan został pokazany w wieczornym TVN24. Co istotne, rozmowę tą obserwowało średnio około 1mln widzów. Stacja telewizyjna stała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, jakoby wywiad ten jedynie potwierdził informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która może wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Ze względu na szokujące informacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah robiła to już wiele razy. Bez wątpliwości trzeba stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością cały czas omawiany.

Zostaw komentarz