Technology

Ukraińska narodowa drużyna grać będzie z reprezentacją narodową Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze!

03.06.2022, 10:05 0 komentarzy
Ukraińska narodowa drużyna grać będzie z reprezentacją narodową Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze!

Piłkarscy fani z całej Europy w poprzednim tygodniu z zainteresowaniem czekali na starcie ukraińskiej reprezentacji narodowej z drużyną Szkocji. To byłoby całkowicie normalne spotkanie jeszcze całkiem niedawno, ale okoliczności uległy znacznej zmianie. Pierwotnie to starcie miało być rozegrane trzy miesiące temu, lecz przeszkodziła w tym atak armii rosyjskiej na granicę Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zaapelowała o przesunięcie barażowego starcia, na co przystała światowa federacja piłkarska FIFA. Przesunięty termin został ogłoszony na 1 czerwca i obydwie reprezentacje były naszykowane do rywalizacji. Faworyta do wygranej w tym spotkaniu bez cienia wątpliwości było bardzo trudno wskazać. Do tego meczu zawodnicy drużyny Ukrainy przystąpili z gigantyczną zawziętością, aby udowodnić światu, że są zmotywowani oraz gotowi do walki na boisku.

Szkocja z kolei chciała potraktować to starcie jak każde inne. Trener krzyczał do swoich piłkarzy od początku tego starcia, iż powinni być skupieni i nie mogą dopuścić do błędu. Narodowa reprezentacja Ukrainy jest znana z tego, że jest w stanie tworzyć naprawdę błyskawiczne kontry, które najczęściej oznaczają bramkę. Trzeba mieć świadomość tego, iż to spotkanie było naprawdę bardzo elektryzujące. Ukraińscy piłkarze byli jednak tego dnia znacznie lepsi od swoich przeciwników. W 33 minucie dali radę strzelić pierwszego gola, gdy do siatki zdołał trafić Andrij Jarmołenko. Pokazem doskonałej gry Ukraińców, którzy świetnie odpierali zapędy ofensywne drużyny narodowej Szkocji było pierwsze 45. minut barażowego spotkania. Pierwsze 45 minut meczu barażowego zakończyła się wynikiem jeden do zera dla narodowej reprezentacji Ukrainy. Podczas drugich 45. minut tego starcia mieliśmy możliwość podziwiać aż trzy bramki. Dwukrotnie do bramki strzelali piłkarze kadry narodowej Ukrainy i raz piłkarze Szkocji. Spotkanie skończyło się wynikiem trzy do jednego na korzyść Ukrainy. Kadra Ukrainy wciąż ma szansę dostać się na mundial, który rozgrywany będzie w Katarze dzięki temu zwycięstwu.

Zostaw komentarz