Wybory prezydenta w Ameryce zaczynają się już niedługo

15.09.2020, 15:56 0 komentarzy
Wybory prezydenta w Ameryce zaczynają się już niedługo

W bieżącym roku Stany będą wybierać kolejnego reprezentanta kraju. Aktualnie tę funkcję obejmuje Donald Trump i oczywiście ubiega się on o ponowny urząd. Mimo wszystko konkurenci działają i na kilkadziesiąt dni przed głosowaniem mamy możliwość zapoznania się z sondami. W jaki sposób przedstawia się aktualnie sytuacja? Które szanse okazują się największe? W opozycji z 2016 rokiem, główny konkurent Trumpa posiada o wiele większą przewagę.

Joe Biden, przedstawiciel partii Demokratów, prezentuje ponad siedem procent przewagi nad obecnym prezydentem Stanów. Mimo wszystko wyborczy komitet Donalda Trumpa nie przejmuje się tym i nie sądzi, by aktualne sondaże prezentowały nadchodzący rezultat głosowania. W ostatnim głosowaniu sytuacja była trochę podobna - Hillary Clinton w zeszłym głosowaniu również prowadziła, choć ta wyższość nie wydawała się tak spora. Było to tylko 2,3%. Mimo że była sekretarz stanu posiadała przewagę i otrzymała większą ilość głosów, wziąwszy pod uwagę całe USA, została pokonana w starciu z Trumpem.

Co ciekawe, w Ameryce nie stanowi o wyniku ilość poszczególnych głosów. Stanowiący okazuje się być wybór elektorów - we wszystkich stanach określona jest ich ilość i uzależniona jest ona od liczby mieszkańców w danym stanie. W tej chwili konkuruje ze sobą głównie kilka stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona.

stanach panuje inna sytuacja. W niektórych stanach przewodzi Trump, w innych stanach Joe Biden. Sytuacja zatem okazuje się nie być jednoznaczna. Sporo zdecydowanie zależeć będzie od panujących ideologii w wybranym stanie - czasem obywatele posiadają republikańskie idee, a czasem będą to przede wszystkim demokratyczne podejście. Jednak nawet w częściach Ameryki przede wszystkim republikańskich w ostatnim czasie miały miejsce wielkie modyfikacje. Wszystko za sprawą nowych, młodych mieszkańców, którzy posiadają liberalne idee, a podejmują decyzję o przeprowadzce ze względu na domy w niskich cenach. Tego typu głosy być może będą miały znaczący wpływ na wskazanie kolejną głowę państwa.

A w jaki sposób odbędą się wybory w czasie koronawirusa? Z powodu epidemii głosowanie zostanie wydłużone, bo rozpoczynają się nawet za niedługo. Duża większość mieszkańców Ameryki zamierza oddawać swój głos metodą korespondencyjną.

Należy więc poczekać na rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie wybory, nic nie jest pewne a sugerowanie się sondażami okazać się może błędne.

Tagi:

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane